Designová skica Superbu

Skica Škoda Superb III

Automobilka Škoda poodhalila vzhled modernizovaného vozu Superb, který představí na letošním mistrovství světa v ledním hokeji. To se letos bude konat v květnu na Slovensku, konkrétně v Bratislavě. A proč je odhalení nového modelu naplánováno právě na tuto prestižní sportovní akci? Škoda Auto je totiž již od roku 1993 oficiálním hlavním sponzorem této akce. To znamená sedmadvacet let úzkého spojení automobilky Škoda s Mistrovstvím světa IIHF. V letošním roce nám automobilka přinesla kromě této skici i model představený na autosalonu v Ženevě nesoucí název Kamiq. Na konci loňského roku představená Scala pak šla letos do prodeje.

Nyní ale již pojďme k samotnému vozu. Historie modelu Superb se začala psát již v roce 1934. Tehdy se Superb vyráběl po dobu 15 let až do roku 1949. Pak přichází dlouhá pauza a název Superb zmizel ze scény až do roku 2001, kdy se na trhu objevil Superb pro novou éru. Letos se píše již osmnáctý rok existence novodobého Superbu, což představuje třetí generaci.

Dle skici došlo pouze k drobné modernizaci. Hlavní změnou prošly mlhové a hlavní světlomety. Mlhová světla jsou propojena výraznou stříbrnou lištou. Maska chladiče je stále typickým odkazem na automobilku Škoda. Množství prostoru pro cestující i pro náklad předpokládáme, zůstane zachováno. Tisková zpráva dále uvádí, že ze zádi zmizí logo a na jeho místě bude umístěn slovní název automobilky. Více informací tisková zpráva zatím nepřináší. Na další poznatky si tudíž budeme muset počkat. Ze zkušenosti z ostatních modelů je jasné, že postupně bude automobilka uvolňovat další a další skutečnosti.

Text: Jiří Hájek
Foto: Škoda Auto

Související články