Nové BMW řady 7 Sedan

Nové BMW řady 7

Automobilka BMW si pro nás připravila inovovaný vrcholný model z nabídky. Řadu 7 lze zařadit do segmentu luxusních vozů. Dostupný bude ve dvou karosářských verzích, a to jak klasická, tak i prodloužená verze. Proti předchozí generaci obě verze narostly o 22 milimetrů. „Krátké“ BMW řady 7 měří na délku 5120 mm, to delší pak 5260 mm. Šířka i výška je u obou vozů stejná, tj. 1902 mm resp. 1467 mm.

Exteriér

Při pohledu na exteriér okamžitě zaujmou masivní ledvinky pro tuto automobilku typické. V tomto případě však narostly opravdu hodně a zabírají většinu masky vozu. Přední světlomety jsou zúžené a kromě adaptivních LED světel je možné objednat Laserové světlomety BMW Laserlight. Na zadní straně vozu jistě zaujme světelná linka spojující obě sdružené svítilny.

Interiér

V interiéru na vás dýchne luxus všude, kam se podíváte. Sedačky mohou být v exkluzivní kůži Nappa s prošíváním. Kůži najdete i na madlech dveří nebo na středovém panelu. Standardem je bezdrátové nabíjení mobilních telefonů, které je umístěno před držáky nápojů. Cestující na zadních sedadlech kromě množství prostoru mohou využít dvojici 10“ dotykových full-HD displejů umístěných na zádech předních sedadel. Klasické budíky vystřídal digitální přístrojový panel s úhlopříčkou 12,3“ a kontrolní displej o velikosti 10,25“.

Pohonné jednotky

Vrcholnou pohonnou jednotkou bude V12 o objemu 6,6 litrů, dostupný ve verzi BMW M760 Li xDrive. Maximální výkon, kterého tento model dosahuje, je 430 kW (585 koní). BMW 750i xDrive bude pohánět nově vyvinutý osmiválcový agregát V8 disponující objemem 4,4 litru s výkonem 390 kW (530 koní). Pro zájemce o ekologičtější pohonné jednotky je dostupný i plug-in hybrid. Základem je šestiválcový zážehový motor, který je doplněn o elektromotor. Společně produkují v režimu sport 290 kW (394 koní). Papírová spotřeba plug-in hybridů se pohybuje od 2,1 do 2,6 litru na 100 ujetých kilometrů v závislosti na typu modelu. Dojezd pouze na elektřinu je až 58 km, opět v závislosti na osazené verzi. Fanoušci dieselových pohonných jednotek si mohou pořídit řadové šestiválce s objemem 3 litry. Maximální výkon dosahovaný agregátem je 294 kW (400 koní).

Text: Jiří Hájek
Foto: BMW

Související články