Exkluzivní BMW M850i xDrive Coupé First Edition

BMW M850i xDrive Coupé First Edition

Automobilka si pro své fanoušky připravila zajímavou edici řady 8 Coupé. Nese název BMW M850i xDrive Coupé First Edition a zákazníci si ho budou moci pořídit na jaře roku 2019. A proč je tato verze tak exkluzivní? V závodě v Dingolfingu bude vyrobeno pouhých 400 kusů, které se dostanou do prodeje.

Vůz byl vyvíjen na základě poznatků a zkušeností z oblasti motorsportu. Pod kapotou bude umístěn osmiválcový motor BMW TwinPower Turbo o výkonu 390 kW (530 koní), který bude spojen s 8stupňovou automatickou převodovkou Steptronic Sport. Celá síla motoru bude přenášena na všechna kola.

Karoserie je vyvedena ve speciální modré barvě Frozen Barcelona Blue, která je u tohoto modelu objevuje poprvé. Speciální barvu doplňuje výbava High Gloss Shadow Line, která obsahuje několik různých prvků upravených speciálně pro M850i xDrive Coupé First Edition. Tmavé prvky doplňují 20“ litá kola Y-spoke v černé barvě Jet Black.

V interiéru narazíme na vysoce kvalitní celokožené čalounění Merino v kombinaci barev bílá Ivory a modrá Night Blue. O kvalitní aparaturu se ve voze stará audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound Systém. Na luxusní interiér, ale i na sportovní vzhled se můžete podívat v naší galerii.

Text: Jiří Hájek
Foto: BMW

Související články