Limitovaná edice sportovního vozu Stinger GTS

Kia Stinger GTS

Kia přivezla na mezinárodní Auto Show v New Yorku speciální limitovanou edici svého sportovního modelu Stinger a pojmenovala ho GTS. Postavení ještě sportovnější edice bylo jen otázkou času, neboť Stinger je velmi úspěšný. Mezi zákazníky bude odesláno pouze 800 kusů. Těšit se můžeme na stylistické karbonové prvky nebo na nový odstín oranžového laku. Novinkou bude také speciálně vyvinutý driftovací režim, který jak už název napovídá, pomůže řidiči k driftování.

Jízda a jízdní režimy

Pohon 4×4 ukrývá různá nastavení jízdy, které se od sebe odlišují hlavně přenosem výkonu mezi nápravy. V režimu comfort je přenášeno 60 procent výkonu na zadní kola. Režim sport se snaží přiblížit zážitky ze sportovní jízdy tím, že posílá 80 procent výkonu na zadní nápravu. A konečně režim drift, se kterým si užije řidič nejvíce zábavy na uzavřené silnici nebo na okruhu. Posílá totiž veškerý výkon pouze na zadní kola a navíc převodovka drží zvolený převodový stupeň.

Kia Stinger GTS

Pohonná jednotka

Pod kapotou nenajdete žádného malého prcka. K pohonu slouží vidlicový šestiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly o objemu 3,3 litru. Agregát poskytuje maximální výkon 268 kW (365 koní). Točivý moment pak vrcholí na hodnotě 510 Nm. Pohonná jednotka je pak spojena s osmistupňovou automatickou převodovkou. O jejím nastavení jsme psali výše.

Exteriér

Pokud se podíváme na exteriér, zaujme křiklavá oranžová („Federation“) barva laku, která je rozhodně nepřehlédnutelná, a v době nenápadných barev je velmi příjemným překvapením. Karbon pak najdeme nejen na přední masce, ale také na bočních průduších nebo na zpětných zrcátkách. Na víku zavazadlového prostoru najdeme místo centrálního loga automobilky emblém Stinger.

Interiér

V interiéru se dočkáme kvalitního čalounění volantu a středového panelu materiálem Alcantara. Koho by náhodou omrzelo poslouchání zvuku šestiválce, dostane možnost zaposlouchat se do audiosystému Harman/Kardon s výkonem 720 W.

Kia Stinger GTS

Cena a dostupnost

Jak již bylo zmíněno, jedná se o exkluzivní nabídku, neboť Kia vyrobí pouhých 800 kusů tohoto sportovního vozu a dostupný by měl být někdy v období jara 2019. Cena verze se zadním pohonem by měla být na úrovni 44 000 USD, což odpovídá přibližné hodnotě 1 milion Kč. Zábavnější D-AWD verze (4×4) by pak měla stát přibližně 46 500 USD. V přepočtu to pak znamená 1 060 000 Kč.

Text: Jiří Hájek
Foto: Kia

Související články