Kia XCeed ve výrobě

Kia XCeed zahájení výroby

Na začátku července jsme vám představili nový model spadající do rodiny vozů Ceed. Ponese jméno XCeed a vedle Hatchbacku, Sportwagonu a Shooting brake bude čtvrtým modelem s označením Ceed. V současnosti přichází XCeed konečně do výroby v závodě ve slovenské Žilině.

Kia XCeed sjezd z linky

XCeed byl navržen převážně pro evropskou klientelu, což ale neznamená, že si nenajde zákazníky i na jiných trzích. Měl by přinést inovativní technologie, hlavně v oblasti odpružení, bezpečnosti, konektivity a jízdní dynamiky. Vůz by měl spadat do kategorie tzv. CUV crossoverů (Crossover Utility Vehicle). Vůz má být kombinací SUV a hatchbacku. Z SUV si přináší prostornost a z oblasti hatchbacků lepší výhled na vozovku při udržení dynamického a emotivního designu. Díky nižšímu postavení pak získává výhodu oproti vozům třídy SUV.

Pro závod v Žilině se bude jednat již o šestou karosářskou verzi, která se začne v této továrně vyrábět. Již příští měsíc se mohou první zákazníci těšit na nové vozy XCeed, kdy bude zahájen oficiální prodej modelu.

Text: Jiří Hájek
Foto: Kia

Související články